AKTUALNOŚCI

Ruszyły prace budowlane

17 października 2017 r. rozpoczęła się budowa pierwszych stanowisk na terenie gmin Skarszewy i Starogard Gdański. Prace prowadzone są w obrębie miejscowości Kamierowo i Klonówka. Aktualnie montowane są fundamenty prefabrykowane, czyli nie wylewane, ale już częściowo gotowe, montowane na miejscu.


W najbliższym czasie rozpocznie się montaż fundamentów w okolicy Bolesławowa i Kokoszkowy. Prace fundamentowe w okolicy Starogardu Gdańskiego i Skarszew potrwają około 5 miesięcy .

Wkrótce rozpocznie się budowa

W najbliższym tygodniu rozpocznie się budowa linii 400 kV Gudziądz- Pelplin - Gdańsk Przyjaźń. W pierwszej kolejności, do prac przystąpimy na terenie gmin Skarszewy i Starogard Gdański.


Zwyczajowo, przed przystąpieniem do budowy, informujemy właścicieli nieruchomości położonych bezpośrednio pod linią o planowanym terminie rozpoczęcia budowy i planie prac na danej działce. Jednocześnie uprzedzamy władze gmin, a także informujemy sołtysów o zakładanym terminie rozpoczęcia budowy na danym terenie. Na tablicach sołeckich staramy się rozwieszać plakaty informacyjne, takie, jak zamieszczony poniżej.


Mamy świadomość, że budowa linii elektroenergetycznej to przedsięwzięcie o dużej skali, mogące powodować pewne niedogodności dla okolicznych mieszkańców. Zapewniamy jednak, że postaramy się działać w taki sposób, aby minimalizować wszelkie uciążliwości. Jednocześnie, za wszelkie utrudnienia, z góry przepraszamy. W przypadku pytań, jesteśmy do Państwa dyspozycji.

Wydano kolejne pozwolenia na budowę

11 października 2017 r. wydano kolejne pozowoleniena budowę. Decyzja dotyczy fragmentów linii przebiegających przez teren gm. Gniew oraz Smętowo Graniczne. Wkrótce poinformujemy Państwa o dokładnym terminie rozpoczęcia prac na tych odcinkach.


Szczegółowe informacje na temat prac budowlanych i sposobu prowadzenia budowy znajdą Państwo w rozwinięciu zakładki Prace budowlane

Uzyskano już pierwsze pozwolenia na budowę

14 września 2017 r. wydane zostały pierwsze pozowolenia na budowę fragmentów linii przebiegających przez teren gm. Skarszewy i gm. Starogard Gdański. Wkrótce poinformujemy Państwa o dokładnym terminie rozpoczęcia prac na tych odcinkach.


Szczegółowe informacje na temat prac budowlanych i sposobu prowadzenia budowy znajdą Państwo w rozwinięciu zakładki Prace budowlane

SAG zmienia się w SPIE

Uprzejmie informujemy, że z dniem 12 września 2017 r. nazwa SAG Elbud Gdańsk S.A. ulegla zmianie na SPIE Elbud Gdańsk S.A. Jednocześnie pragniemy nadmienić, że zmiana firmy (nazwy) Spółki nie powoduje żadnych modyfikacji w zakresie zaciągniętych przez Spółkę zobowiązań, czy też wzajemnych praw i obowiązków wynikających z zawartych przez Spółkę umów. Spółka zachowuje swój dotychczasowy adres, numer NlP, REGON oraz numer KRS.Archiwum aktualności