Budowa dwutorowej linii elektroenergetycznej 400 kV
Grudziądz - Pelplin - Gdańsk Przyjaźń

 

Prace budowlane

Szanowni Państwo,

realizowana przez nas budowa linii elektroenergetycznej 400 kV Grudziądz – Pelplin – Gdańsk Przyjaźń swoim zasięgiem obejmuje dwa województwa i kilkanaście gmin. To inwestycja duża i ważna dla regionu. Nowoczesna infrastruktura poprawi pewność dostaw energii elektrycznej do mieszkańców północnej Polski na dziesiątki lat. Linia zastąpi wyeksploatowane połączenie 220 kV, które ma zostać zdemontowane w 2 lata po zakończeniu budowy.


Przed nami, po długotrwałym procesie uzgodnień formalnoprawnych, kolejny istotny element zadania – budowa. W najbliższym czasie na terenie 15 gmin powstanie ponad 300 słupów, na których – na odcinku około 120 km – zawiesimy przewody elektroenergetyczne. Po wybudowaniu linia zostanie uruchomiona i poddana testom sprawdzającym jej parametry, a po ich pozytywnym zakończeniu – oddana do eksploatacji.

Większość prac będzie realizowana na prywatnych nieruchomościach. Wiemy, że z uwagi na skalę naszych działań, będą one odczuwalne dla osób mieszkających najbliżej trasy linii. Dlatego też, na stronie internetowej przygotowaliśmy dodatkowy blok poświęcony temu etapowi inwestycji, a także informator na czas budowy. Omówiliśmy w nim zagadnienia, które przy tego typu projektach najczęściej interesują właścicieli działek.

Mamy nadzieję, że znajdą tu Państwo odpowiedzi na większość pytań dotyczących budowy linii. Jeśli będzie inaczej – zachęcamy do kontaktu bezpośredniego, telefonicznego lub za pomocą poczty tradycyjnej i elektronicznej.


Dyrekcja Inwestycji

INWESTOR WYKONAWCA - KONSORCJUM FIRM
Polskie Sieci Elektromagnetyczne Spółka Akcyjna SPIE   Eltel Networks Olsztyn S.A. Elfeko S.A.